Будівництво Покрівлі

Коли споруда будівлі виходить на фінішну лінію, будь-який будівельник починає замислюватися про матеріал для даху. Від правильного вибору покриття буде залежати термін служби всієї конструкції. Але саме покриття є тільки останнім штрихом всього в покрівельної конструкції, сама вона набагато багатогранніше, ніж тільки її оболонка. Якщо саму покрівлю вибудувати неправильно, то і вся дах прослужить недовго, ну а якщо щось трапиться з покрівлею, то і вся будівля може значно скоротити свої експлуатаційні терміни.

Так як дах захищає будівлю зверху, то на неї лягає досить велике коло обов'язків: звичайно, в першу чергу вона повинна захищати будівлю від проникнення вологи, але якщо вона є єдиним перекриттям, то на неї покладаються і теплозахисні функції. Тому грамотному зведення покрівлі слід приділити максимум уваги, особливо поєднанню різних покрівельних шарів.


Будівництво покрівлі починається з крокв

Будівництво покрівлі починається з крокв, саме вони в майбутньому візьмуть на себе все навантаження. Споруджують крокви з струганих сухих дощок перетином 5х15 см або 5х20 см. Навантаження на крокви повинна бути розподілена рівномірно по всій будівлі, щоб надати конструкції максимальну стійкість. Далі укладають утеплювач, на нього покладаються теплозахисні функції.

Утеплювач викладається між крокв суцільними рядами, періодично їх перехлестивая. Вибір утеплювачів зараз дуже великий, але досвідчені будівельники рекомендують нанести (вони мають маленьку теплопровідність, невелику усадку, не запалюються при загорянні в будинку, при цьому мають солідну щільність - більше 35 кг на метр в кубі). Клімат в столиці нашої країни і її околицях досить помірний, тому нормативи передбачають укладання декількох шарів утеплювача, щоб загальна товщина становила від 20 до 25 см, але тут треба виходити з теплопровідності кожного конкретного утеплювача.

Утеплювач повинен бути захищений від парів, які йдуть зсередини будівлі, наприклад, з кухні. Тому знизу його обкладають спеціальним ізоляційним матеріалом. Паронепроникність такого, бажано армованого, матеріалу повинна знаходитися в діапазоні від 0, 2 до 0, 8 грамів на добу на кв.м. Тут слід нагадати, що навіть невелике підвищення вологості, всього на кілька відсотків, знижує теплоізоляцію утеплювача майже в два рази. Застосування мають алюмінієвий шар пароізоляційних плівок знижує витрати на кондиціонування і опалення більше ніж на 10% в рік, оскільки відображає тепло всередину будівлі.

Будівництво лазні

Всі Види Покрівлі

Профлист для Покрівлі

Профлист на Покрівлю