Покрівля Своїми Руками

Покрівля з ондуліна своїми рукамиОндулін інакше називають єврошифером. Він має точно таку ж конфігурацію, що і класичний покрівельний шифер. Тільки ондулін важить набагато менше і складається з інших компонентів.

Основу ондулина становить целюлозне полотно, в якому між волокнами розташовані мінеральні добавки. Вони надають міцність матеріалу. Для додання пластичності і вологонепроникності листи просочують термоотверждающімі смолою і дистильований бітумом. Виходить гібридний матеріал, який має властивості руберойду і шиферу одночасно. Колір ондулина може бути будь-яким: темно-коричневим, зеленим або червоним. Один лист ондуліна покриває площу даху 2000х950 мм. Вага одного листа становить близько п'яти кілограмів. Це в п'ять разів менше, ніж маса звичайного сірого шиферу. Монтаж ондуліна своїми рукамиЦей покрівельний матеріал можна використовувати для покриття даху, що називається, з нуля, або поверх колишнього покрівельного матеріалу (Наприклад поверх шиферу).

Технологія укладання листів виглядає наступним чиномВідео - монтаж покрівлі з ондуліна

Попередня підготовка покрівлі

Якщо дах має нахил до 10 градусів, необхідно виготовити обрешітку з фанери або тонких дощок. Для початку прибиваються до покрівлі крокви з брусків на відстані трохи менше півметра, щоб стики ондулина виявлялися на твердій опорі. Поперечні поперечини прибиваються на такій же відстані. В результаті виходить геометрично витримана решітка, що значно полегшить прикріплення листів єврошиферу. Щоб забезпечити стік води з покрівлі, необхідно зробити нахлест в 200 мм. Для бічного нахлеста досить відстані однієї хвилі ондулина. При нахилі даху понад 15 градусів, крок решітки робиться рідше - на 600 мм, кінцевий нахлест коротше на 30 мм. Ширина бокового нахлеста залишається колишньою - в одну хвилю листа. Роблячи обрешітку, слід прагнути до того, щоб поперечні поперечини розташовувалися паралельно одна до одної і земної поверхні. Для цього не потрібно спеціальних приладів, досить зробити шаблон з бруска певної довжини. Його вставляють між гратами з обох кінців. Після прибивання одного кінця поперечини, кріпиться на цвяхи інший кінець. При цьому відстань між уже прибитою дошкою і наступної повинно відповідати відрізаному дерев'яному шаблоном.

Кровля Своими Руками

Пристрій Дахи Своїми Руками

Монтаж Покрівлі Своїми Руками

Каркас Даху Своїми Руками

Робимо Дах Своїми Руками