Каркас Даху Своїми Руками

Решетування під профнастилПравильно виконана решетування під профнастил - гарантія міцності і надійності даху

Останнім часом більшість будівельників і забудовників в якості покрівельного матеріалу вибирають профнастил. Це якісний матеріал, здатний захистити від дії опадів, бактерій і грибків і надовго зберегти будівлю.

Монтаж профнастилу досить простий, але дуже важливо обов'язково дотримуватися всі будівельні норми і технології. При укладанні профнастилу основою основ буде правильна установка балок, кроквяної системи і обрешітки.

За підстави даху прокладають дерев'яні або металеві балки. Вони повинні приблизно на півметра виступати зі стіни. На малюнку можна побачити схему монтажуОсновою для даху служить сторпільная система, що складається з:

  • Стійок вертикальних;
  • Підкосів похилих;
  • Ніг похилих кроквяних.

Крокви встановлюють на відстані від 60 до 80 см один від одного з урахуванням загального навантаження будівлі під певним кутом нахилу. Крокви виготовляються з сухої деревини хвойних порід, щоб виключити можливу деформацію конструкції. Кут нахилу крокв в місцях з підвищеним снігопадом становить 35-45 град. У місцевостях з більш помірними погодними умовами можна робити кут нахилу від 20 градусів.

приклад обрешіткиОсобливу увагу при монтажі профнастилу слід приділити обрешітці. Вона являє собою спеціальну конструкцію, виконану з урахуванням параметрів даху, яка і буде служити каркасом для профнастилу. Як обрешітки застосовують металеві елементи та дерев'яні бруси. Тільки правильно змонтований каркас дозволить покрівлі витримувати підвищені вітрові і снігові навантаження.

Для промислових будівель найчастіше застосовують металеві каркаси або обрешітку з металевих елементів. Покрівля на промислових будівлях, як правило, не має великого нахилу, але досить великі прольоти, тому решетування під профнастил повинна бути міцною і надійною, щоб витримати великі навантаження.

При будівництві приватних будинків застосовується дерев'яна обрешітка, виконана з дошки або бруса, оброблених антисептиком. Найчастіше використовують дошки розміром 25-30х100 мм. Решетування монтується тільки після укладання гідроізоляційного матеріалу. Він поглинає вологу з боку теплоізоляції і запобігає потраплянню конденсату, який утворюється на нижній поверхні покрівельного листа внаслідок атмосферних коливань.

Монтаж Даху Своїми Руками

Мансардні Дахи Своїми Руками

Споруда Дахи Своїми Руками

Дах Лазні Своїми Руками

Каркас Крыши Своими Руками