Монтаж Даху Своїми Руками
Форма перетину покрівельного водостоку впливає на зовнішній вигляд будинку, але не на здатність відводити опади. А кількість стоків, їх розташування і складність монтажу залежать від конструкції покрівлі. При цьому будь-яка водовідливні система вирішує одну задачу: зібрати воду, що стікає з даху, і відвести її в землю, подалі від фасаду і фундаменту. При бажанні домовласник може сам провести монтаж відливу на даху свого будинку. Технологія даних робіт проста, при цьому треба дотримуватися умови кріплення і збору елементів конструкції.
Відмінності в монтажі водовідливів
Водовідливні системи виготовляються з оцинкованої сталі, алюмінію, міді, ПВХ. Схема збірки відливу своїми руками від типу системи не змінюється, але може відрізнятися розмірний асортимент жолобів і труб. Від цього параметра залежить важлива величина - відстань, на якому необхідно кріпити кронштейни.
Наприклад, для пластикової системи максимальна відстань між власниками становить 600 мм. Для сталевий - 400 мм. Саме в цих межах встановлюються кронштейни, тому для мідних і алюмінієвих відливів доцільно взяти крок 500 мм. Слід сказати, що часто кронштейни розташовують на цій відстані для будь-якої водовідливної системи.
Розрахунок компонентів системи
Для робіт знадобляться такі витратні елементи:
- жолоби,
- воронки,
- саморізи,
- кронштейни,
- кінцеві заглушки,
- водостічні труби,
- з'єднувальні вставки,
- внутрішні і зовнішні куточки.
Якщо водовідливні система покрівлі буде розташовуватися тільки за прямими ділянкам, куточки не знадобляться. Цей варіант підходить, наприклад, для 2-скатної даху: 2 стоку розташовуються по довгих сторонах покрівлі.