Черепичний Дах

(Із щоденника початківця кришеведа)

День перший

Ми закінчуємо будівництво нашого будинку. Ми так довго чекали момент, коли нарешті зможемо покинути вже обридлу міську коробку, виїхати із задушливого міста в просторий будинок, розташований в мальовничому місці з чистим повітрям. Вже не один рік ми всією сім'єю живемо тільки цією мрією.

І ось, велика частина робіт виконана. Наш майбутній острівець спокою має міцний фундамент, капітальні стіни. Залишається останній штрих - дах. Хоча якщо вже оцінювати за значимістю, цей етап чи не найвідповідальніший. Тут головне - не помилитися з вибором матеріалу. Чого тільки немає на будівельних ринках! Це раніше дістати можна було хіба що руберойд і шифер. Зараз всі прагнуть вибрати не те, що подешевше, а то, що довговічніше і надійніше. Наприклад, черепицю. Будинки з таким дахом виглядають вельми привабливо. При цьому роблять черепицю не тільки з глини, як за старих часів, а й з маси інших матеріалів: бетону, металу, бітуму. Звичайно, черепична покрівля - це відмінний вибір, але як не розгубитися в такому розмаїтті?

Природно, щоб зробити правильний вибір, вирішили обговорити, що ми хочемо отримати від нашої даху, якими якостями вона повинна володіти. Чоловік сказав, що головне в покрівлі - це її міцність, а також якомога більший термін служби. Для мене ж найголовніше - це зовнішній вигляд, вона повинна бути привабливою і підходить під загальний стиль будинку. Крім того, ми маємо обмежені фінанси, тому і коштувати вона повинна доступно. Наші діти висловилися за те, що в будинку повинна бути мансарда, а значить, шукаємо теплий дах. Ось так і склалися головні вимоги до нашої майбутньої покрівлі.

День другий

З самого ранку зайнялася підбором потрібного нам покрівельного матеріалу. Набрала і перечитала буклети та рекламні проспекти, зробила приблизно десяток дзвінків в різні фірми. Виявилося, що вибір ще більш складний, ніж мені здавалося.

Якщо брати за основу доступну вартість, то нам підходить метал, а оптимальним варіантом буде металочерепиця. Вона складається з алюмінієвих або сталевих листів, покритих полімерними складами, а для додання «черепичної» зовнішнього вигляду в її виробництві використовується штампування. Звичайно, така покрівля не позбавлена достоїнств. Вона легка, має великий вибір кольорів, легко вкладається. Монтаж її полягає в прикріпленні листів гвинтами до обрешітки.

Скатний Дах

Картинки Дахів

Чим крити дах?

Утеплення Даху

Як Зробити Дах