Самому Зробити Дах
Дахи заміських будинків можуть бути різними за формою, але практичний господар намагається вибрати оптимальне рішення. Будівництво двосхилим даху будинку завжди буде актуальною. Такий дах являє собою надійну конструкцію, і побудувати двосхилий дах своїми руками при дотриманні всіх правил, досить легко.
переваги
Подвійні даху стали споруджувати дуже давно. Така конструкція має масу переваг:
- Виконати будівництво даху може навіть недосвідчений будівельник.
- З матеріальної сторони придбання всіх будматеріалів буде не накладна.
- Пристрій даху - її схил дозволить уникнути скупчення снігу та опадів.
- Двосхилий дах підходить для будь-якого проекту будинку, незалежно від форми підстави.
- Виконати ремонт даху з двох скатів досить легко.
- Проявивши фантазію, можна прикрасити дах додатковими декоративними елементами.
Конструкція даху з двох скатів
Двосхилий дах має просту конструкцію - це дві похилі площини, які спираються на стіни будинку. В конструкції передбачені два торця трикутної форми - фронтони. Якщо дах досить висока і площа будинку не маленька, то в цьому просторі можна розмістити додаткові кімнати. Такий простір називається мансарда, а раніше додатковий простір називали горищем і використовували в господарських цілях.
Крокви для двосхилих дахів ділять на два види: коли крокви кладуть на мауерлат і другий варіант - на балки перекриття. Щоб мати уявлення про масштаби майбутніх робіт, в інтернеті можна переглянути відеоролик, набравши в рядку браузера: «двухскатная дах своїми руками відео».
Конструкція даху. Основні елементи:
- мауерлат
- кроквяні ноги
- стійки
- прогони
- затягування
- лежень
- підкоси
- решетування
Переживань, як побудувати двосхилий дах самому, маючи на руках проект даху, бути не повинно. Після того, як був проведений розрахунок і придбані всі необхідні матеріали, можна приступати до роботи.
1. У вас є цегляна коробка будинку розміром 8х8 метрів, висотою три метри. Будівництво даху будь-якої конфігурації починається з установки мауерлата (елемент будівельної конструкції, колоду або брус, який укладається по всьому периметру будівлі). Мауерлат повинен бути встановлений з внутрішньої поверхні стіни, а із зовнішнього - його потрібно закласти цеглою так, щоб він був непомітний. Класти цеглу потрібно так, щоб верхня частина мауерлата виступала на два-три сантиметри над цеглою. Це необхідно для того, щоб навантаження з даху розподілялася тільки на мауерлат і не навантажувала цегла.