Як Побудувати Дах

Зображення з назвою Gable Step 1.pngПрібейте мауерлат цвяхами зверху на зовнішні стіни. Брус мауерлата повинен складатися з 2 дощок і бути досить широким для того, щоб покрити верхню сторону стін.

Відміряйте і виріжте балки з пиломатеріалів 38 х 89 мм (2 × 4 дм). Ви їх прикріпіть до кожної пари крокв, щоб вони могли витримувати зовнішній тиск крокв на стіни. Прикріпіть балки до мауерлату так, щоб вони тягнулися через всю конструкцію від однієї довгої стіни до іншої.

Виріжте коньковую дошку з матеріалу 38 х 140 мм (2 × 6 дм). Конькова дошка формує верх даху. Вона паралельна довгим стін і має ту ж довжину.

Зображення з назвою Gable Step 2.pngПокладіть дошки поперек балок. Вони будуть вам опорою під час будівництва. Пізніше ви зможете перенести їх на зовнішню частину даху.

Вирахуйте висоту даху. Бажано, щоб кут нахилу був в межах 25-45 градусів.

  • Ви можете використовувати теорему Піфагора, щоб обчислити кут нахилу даху і довжину крокв, якщо ви знаєте відстань від конькової дошки до зовнішньої стіни і висоту даху.

Відміряйте і виріжте крокви з пиломатеріалів 38 х 89 мм (2 × 4 дм). Крокви будуть прикріплюватися до гребеневої дошки через інтервали 40-60 см і верхній стороні стін. Довжина крокв залежить від висоти даху і від відстані, на яке, за вашим бажанням, крокви будуть виходити за межі стін.

  • Використовуйте стусло або усорізна верстат, щоб розрізати дошки під потрібним кутом, для того щоб ви змогли їх прикріпити до гребеневої дошки.
  • У місцях, де крокви будуть стосуватися верхньої частини стін, зробіть трикутні розрізи.
  • Зріжте кінець крокв, який випирає за межі стіни, під кутом 45 градусів, щоб він був загостреним.

Для кожної пари крокв зробіть затягування. Вам знадобиться їх прикріпити до ніг крокв біля вершини даху зсередини, закріплюючи крокви. Не обов'язково різати затяжки під кутом 45 градусів.

Залишайте двосхилий дах. Переконайтеся, що мауерлат добре підходить до надрізів на кроквах. Для кращих результатів візьміть собі помічника і використовуйте чорнові (тимчасові) расшівіни.

Прібейте дошки до крокв цвяхами паралельно гребеневої дошки.

10

Оббейте краю двосхилим даху дошками, з'єднаними під кутом 45 градусів. Залиште місце для установки вентиляції, щоб з даху виходив тепле повітря, і будівля залишалося прохолодним.

11

Прібейте цвяхами руберойд до дощок. Почніть знизу і накладайте так, щоб кожен лист злегка знаходив на сусідній.

12

Прикріпіть бітумну черепицю покрівельними цвяхами. Почніть знизу. Краї черепиці повинні трохи накривати нижні пластини. Також вам знадобиться змістити ряди таким чином, щоб краї пластин черепиці створювали симетричний візерунок з верхніми і нижніми пластинами.

Зображення з назвою Gable Step 3.png Зображення з назвою GABLE Step 4.png Зображення з назвою GABLE Step 6.png Зображення з назвою GABLE Step 7.png

Як Зробити Дах

Самому Зробити Дах

Як Будувати Дах

Побудувати Дах