Перекрити Дах Своїми Руками

Шифер - популярний покрівельний матеріал. Листи шиферу бувають як плоскі, так і з хвилеподібним профілем - вони більш популярні, так як забезпечують краще відведення води з дахів і мають велику міцність. Термін служби шиферу безпосередньо залежить від правильного укладання.

Підготовка обрешітки даху

Для виконання обрешітки необхідний брусок квадратного перетину 60 мм. Його кріплять на крокви з кроком близько 50 см. Підготовка обрешітки дахуДля обрешітки потрібна добре висушена деревина, інакше при висиханні брусок зменшиться в розмірах, і кріплення шиферу ослабне. Випуски обрешітки за край даху потрібно розрахувати так, щоб уникнути обрізки листів шиферу - різані краю виглядають неестетично.

Способи укладання шиферу

Шифер кладуть двома способами: вразбежку або з підрізуванням кутів. Укладання шиферу вразбежку менш трудомістка. Для цього способу укладання краще купувати восьмихвильовий шифер, так як його укладають із зсувом на половину листа, і від семіволнового буде багато невикористаних обрізків. Спосіб укладання з підрізуванням кутів вимагає більше часу, так як доводиться підрізати кожен лист шиферу.

1 - брусок обрешітки;  2 - шифер;  3 - цвях;  4 - шайба;  5 - гумова прокладка.Укладання шиферу починають з нижнього краю ската з найбільш вітряної сторони. Перший лист обов'язково вирівнюють за допомогою виска, так як виправити перекіс буде складно. Кожен наступний ряд кладуть внахлест, розмір його залежить від кута нахилу ската. Для покрівлі з кутом нахилу 20-45 градусів досить нахлеста 10 см.

Технологія укладання шиферу вразбежкуКріплять шифер до решетування за допомогою оцинкованих покрівельних цвяхів для шиферу, забиваючи їх в гребінь хвилі.

Не можна забивати цвях занадто глибоко - це може створити перенапруження матеріалу, і при першій же навантаженні або температурному перепаді він дасть тріщину. Цвяхи забивають до легкого торкання капелюшком шиферу і ні в якому разі не загинають з боку горища - це також може послужити причиною розколу листів. Отвори під кріплення краще просвердлити дрилем з діаметром свердла на 1-2 мм більше діаметру цвяхів.

Покрівля Своїми Руками

Робимо Дах Своїми Руками

Побудувати Дах Своїми Руками

Як Зробити Дах Своїми Руками