Як Зробити Дах Своїми Руками

Зробити газон на даху я мріяв ще в далекому 2012 році, коли вплутався в божевільну авантюру - будівництво заміського будинку з нуля повністю своїми руками . Завдання було успішно виконано два роки тому, а я щільно пов'язав своє життя з будівельною тематикою. Робота стала забирати багато часу, тому на свій власний заміський будинок залишалося не так багато часу, як хотілося.

І ось нарешті я вирішив втілити те, про що давно мріяв - зеленої покрівлі. Якщо коротко, то облаштування газону на даху обійшлося мені всього в 2 робочих дня і близько 60 тисяч рублів. І тепер мій будинок може називатися «зеленим» не тільки в переносному ( «енергоефективний»), а й прямому сенсі.

Зробити зелену покрівлю своїми руками дуже просто. Приступимо!

Про те, як була організована класична плоска покрівля з наплавлюваного гідроізоляцією у мене є окремий репортаж. Вона була зроблена влітку 2013 року і вже пережила три сезони без будь-яких проблем (що в загальному-то не дивно, незважаючи на нездоровий скепсис людей, далеких від будівництва). Один з аргументів за газон на даху - можливість продовжити термін служби гідроізоляції. Як відомо, найголовніший ворог гідроізоляції це ультрафіолетове випромінювання від сонця. Саме тому в верхньому шарі гідроізоляційного килима використовується посипання з кам'яної крихти, яка захищає гідроізоляцію від руйнівного випромінювання. Другим аргументом за зелену покрівлю було те, що гідроізоляція з посипкою не призначена для ходіння по ній, а кількість бажаючих побувати на даху будинку з плоскою покрівлею досить багато, плюс я сам хочу облаштувати там додаткову зону для відпочинку.

2. Почнемо з закупівлі матеріалів. Перше, що нам знадобиться - дренажна мембрана Planter Geo (з шаром геотекстилю) і окремо геотекстиль. Про те, як виробляють мембрану можна подивитися тут. Техноніколь цілий рік обіцяли надати мембрану для експериментів, але в підсумку зникли, а я просто поїхав і купив мембрану в магазині самостійно. Ширина рулонів - 2 метри, всього їх 3 шт (на задньому плані ще один, шириною 2, 15 м), якимось неймовірним чином мені вдалося їх запхати в салон (!) Октавії і таким чином привезти на об'єкт. Втім, нічого дивного, адже давно відомий факт: якщо вам не вдалося щось запхати в свій автомобіль, значить у вас не Октавія з кузовом універсал. Крім мембрани ще знадобиться двостороння стрічка для склеювання геотекстилю та спеціальна стрічка Planter Duo для склеювання мембрани. Загальна вартість цих матеріалів: 26 тисяч рублів.

Робимо Дах Своїми Руками

Побудувати Дах Своїми Руками

Перекрити Дах Своїми Руками