Установка М'якою Покрівлі
Зазвичай цим матеріалом закривається вся поверхня даху, але якщо кут ухилу перевищує 18 градусів, то підкладку можна розташовувати в місцях найбільш вірогідних протікань. Зазвичай це коник, ендова та звіси - саме тут фахівці радять збільшити довжину покриття. Що стосується ендови, то тут підкладковий матеріал укладається одночасно з двох сторін.
Коли поверхня покрівлі покривається єдиним цілим килимом, необхідно враховувати кілька нюансів:
- Укладання проводиться знизу вгору в паралельному карнизного звису напрямку.
- Нахлест поздовжнього стику повинен складати 15 сантиметрів, а поперечного - 10 сантиметрів. Це мінімальні показники.
- Кріплення підкладкового матеріалу проводиться оцинкованими покрівельними цвяхами, відстань між якими дорівнює 20 сантиметрам.
Увага! Щоб стики смуг підкладкового матеріалу мали високий показник герметичності, їхні краї необхідно промазати спеціальної бітумною мастикою.
Тепер потрібно встановити і прикріпити добірні елементи, за допомогою яких створюються захисні шари. В першу чергу проводиться монтаж карнизних планок. Вони закривають краю обрешітки. Кріпленням виступають цвяхи, які з відстанню в 10 сантиметрів фіксують планки до краю карниза. Зверніть увагу, що карнизні планки мають певну довжину, тому укладають їх внахлест з перекриттям країв на 20 сантиметрів. До речі, виготовляють планки з металу. Те ж саме відноситься і до фронтону планок. Їх призначення - захист країв обрешітки.
Укладання
В першу чергу проводиться монтаж карнизних елементів. Це найнижчий ряд, розташований у звісу карнизу. Запам'ятайте, що черепицю необхідно розташовувати на 1-2 сантиметри вище краю карниза. Тут важливо укладку провести точно стик-в-стик.
Тепер можна покривати покрівлю повністю. Монтаж зазвичай починається з центру схилу і здійснюється рівномірно до торців. Кріпити кожен елемент м'якої покрівлі потрібно цвяхами, для чого зазвичай використовується чотири кріплення. Але якщо ухил даху досить великий, то кількість кріплень можна збільшити. Зверніть увагу, коли проводиться укладання та монтаж наступних рядів. Необхідно зробити так, щоб рівень вирізів попереднього ряду точно збігався з пелюстками ряду наступного.