Основні види покрівлі
Покрівля - це верхній елемент даху, що охороняє будинок від проникнення атмосферних опадів.
За типом водоізоляційного килима, зовнішнім виглядом і розміром елементів покрівлі підрозділяються на 5 основних видів: рулонні, мастичні, мембранні, листові і складальні.
Рулонні покрівлі.
Рулонні покрівлі виготовляються з бітумних і бітумно-полімерних матеріалів з армуючої основою з синтетики, картону або плівки. Найбільш поширеними матеріалами в Росії є пергамін, руберойд і толь. Основою для них служить картон різної товщини, який схильний до гниття. Рулонні покрівлі з бітумно-полімерних матеріалів мають в своїй основі поліестер, склотканина або стеклохолст, які не піддаються гниттю. Основні недоліки рулонних покрівель - недовговічність, непривабливий зовнішній вигляд, а також великий відсоток відходів при неправильному зберіганні.
Мастикові покрівлі.
Мастичну покрівлю часто називають також «наливний». Фактично, така покрівля утворюється методом наливу рідкої мастики на бетонну основу з утворенням суцільної еластичної плівки. Мастика має гарну адгезію до бетону, металу, бітумних матеріалів. Особливо зручні мастичні матеріали при виконанні вузлів примикання. Наливна покрівля може бути як одне, так і двокомпонентної. Після висихання являє собою монолітний матеріал, схожий на лінолеум або гуму. Основні недоліки мастичних покрівель - товщина покриття повинна бути однаковою, що зробити досить складно; неможливість застосування на скатних покрівлях; наявність сприятливих погодних умов для монтажу.
Мембранна покрівля.
Такий вид покрівлі часто застосовується для облаштування покрівель на промислових, громадських або торгових будівлях з малими або нульовими ухилами. Мембрана виготовлена з еластичного резіноподобного полімеру з можливістю розтягування до 200-400% і високою міцністю. Одним з головних переваг мембранних матеріалів є швидкість пристрою покрівельних покриттів великих площ. Полотна таких матеріалів стикуються один з одним і зварюються за допомогою гарячого повітря на спеціальному обладнанні. Можливе укладання полотен на старі, без зняття останніх, що прискорює і спрощує процес ремонту. Основні недоліки мембранних покрівель - висока вартість; не застосовується в приватному житловому будівництві .
Покрівлі з листових матеріалів.
Найширша група покрівельних матеріалів. До них відноситься шифер, «оцинковка», металочерепиця, картонно-бітумні матеріали.