Правила укладання металочерепиці

Металочерепиця.  Укладання

Монтаж металочерепиці. Покрівля. Укладання металочерепиці в Уфі


Не забудьте зняти захисну плівку одразу після монтажу, якщо така є.

При монтажі слід акуратно ходити по металочерепиці в м'якому взутті (або у взутті на м'якій підошві). При ходьбі по профільованим листам слід наступати в місцях обрешітки. При ходьбі вздовж листа - наступати в прогин хвилі, поперек на складку профілю.

Загальні правила кріплення металочерепиці (рис. 62):

  • лист кріпиться в прогин хвилі в місцях прилягання до обрешітки;
  • до початкової Решетін нижні листи кріпляться над сходинкою через хвилю;
  • до решти решетин листи кріпляться якомога ближче до сходинці знизу;
  • з боку торцевої дошки листи кріпляться в кожну хвилю;
  • всі листи слід притягнути до кожної Решетін;
  • в місцях нахлестов листів для кріплення вертикального перехлеста листи кріпляться між собою короткими саморізами (19 мм) в спад хвилі.

Мал. 62. Правила кріплення металочерепиці

Іншими словами, саморізи треба закручувати щільно, але не роздавлюючи повністю ущільнювальну прокладку. По периметру ската кріплення ставиться в прогин кожної хвилі. Далі кріплення здійснюється до кожної Решетін з шаховим розташуванням саморізів. Максимальне наближення до сходинці хвилі робить їх непомітними, так як вони знаходяться в тіні. У нахлест металочерепиці саморізи краще вкручувати під кутом, так листи краще підтягуються один до одного. Середня витрата покрівельних саморізів - 6-8 штук на квадратний метр і 3 штуки на погонний метр аксесуарів з кожного боку.

Застосування неоцинкованих саморізів, шурупів без шайби з EPDM-гумою призводять до проникнення вологи в підпокрівельний простір, корозії профільованих листів і зниження міцності кріплення. Неналежне прикріплення саморізів - до розбовтування кріплення, нещільного прилягання листів один до одного і утворення помітного шва.

Аксесуари кріпляться в кожну поперечну хвилю з кроком 350 мм або в подовжню через одну хвилю в верхній гребінь. Для закручування саморізів найкраще користуватися шуруповертом або дрилем в режимі низької швидкості обертання патрона.

Виготовлення металочерепиці

Підбір кольору металочерепиці

Кріплення металочерепиці

Інструкція з укладання металочерепиці