Металочерепиця Своїми Руками
Коли решетування готова, необхідно встановити один з добірних елементів. Йдеться про карнизі. Це спеціальні металеві планки кутового типу, які однією стороною встановлюються на крайній елемент обрешітки, а другий закривають просвіт між кроквяної системою і міжповерховим перекриттям. Зазвичай карнизні планки мають невелику довжину, так що однією закрити весь карниз не вдається. Тому порада - встановлюючи планки, монтують їх внахлест відносно один одного. Нахлест становить 10 сантиметрів.
Наступна підготовча операція - установка ущільнювальної стрічки на карниз і коник. Це самоклеючий матеріал з пінополіуретану, в функції якого входить створення герметичного прилягання металочерепиці до крайніх елементів обрешітки.
монтаж металочерепиці
Споруджується покрівля з металочерепиці своїми руками за певною схемою. Якщо ширина ската не більш 8 метрів, то оптимальний варіант укладання - це одна восьмиметрова панель. Не забудьте врахувати звис, який повинен знаходитися в межах 40-50 сантиметрів. З такою покрівлею впоратися неважко.
Що потрібно зробити?
- По-перше, підійміть листи металочерепиці на дах. Для цього використовуйте встановлені паралельно дві дошки, які одним кінцем впираються в землю, а другим - на дахове перекриття. Щоб не порізатися об гострі краї металевого листа, надіньте на руки рукавички.
- По-друге, укладіть панель з будь-якого боку даху у самого краю обрешітки. Постарайтеся виставити її паралельно карнизу і торця покрівлі. Тепер зафіксуйте лист одним саморізом, зробивши це по центру ближче до верхньої кромки або з крайнього нижнього кута ближнього до торця даху.
- По-третє, укладіть поруч внахлест другий лист і проведіть з ним ті ж операції, що і з першим. Після чого вирівняйте панелі між собою і щодо країв і прикріпіть їх до обрешітки. Зверніть увагу, що кріплення треба встановлювати в нижню площину хвилі, якій лист покладений на обрешітку. Це перше. Друге - на кожен квадратний метр площі покрівельного покриття використовуються до 8 саморізів.