​Автоматичний вимикач: визначення, принцип роботи

Автоматичний вимикач: визначення, принцип роботи

Автоматичний вимикач - електричний апарат, призначений для нечастих операцій включення і відключення струмів навантаження в номінальному режимі, а також автоматичного відключення живильного ланцюга в аварійному режимі: при перевантаженні або короткому замиканні.

Надежный и качественный разъдинитель купить можно по самой выгодной и доступной цене, без накруток и переплат.

автоматичний вимикач

Так звані автомати набули широкого застосування в щитках будівель, де вони виконують роль захисту ліній електропроводки від перевантаження або к.з.

В електроустановках автоматичний вимикач грає дуже важливу роль. Він застосовується в розподільчих щитах змінного і постійного струму власних потреб підстанцій, шафах і відсіках релейного захисту та автоматики.

Конструктивно автомати бувають одно- дво- три- та чотириполюсні.

Захисні функції апарату виконують спеціальні расцепители, які, в залежності від Випоняемие функції діляться на:

теплові;

електромагнітні;

незалежні;

зворотного потоку;

мінімального і максимального напруження.

Тепловий расцепитель забезпечує відключення автоматичного вимикача при проходженні через нього струму значенням вище номінального, тобто при перевантаженні. Основа расцепителя теплового типу - біметалічна пластина, яка складається з двох шарів різного металу. В результаті нагрівання даної пластини до певної величини відбувається її вигин. Пластина, згинаючись, впливає на механізм відключення апарату.

Електромагнітний расцепитель призначений для миттєвого відключення автомата при короткому замиканні на лінії, а також при перевищенні номінального струму в кілька разів. Струм, при якому спрацьовує електромагнітний расцепитель, можна визначити по класу автомата. Наприклад, клас B - 3-5 номінальних значень струму, C - 5-10, а D - 10-12. Расцепитель даного типу являє собою електромагніт, по якому тече струм навантаження. У номінальному режимі сердечник електромагніта знаходиться в нерухомому стані. В случає короткого замикання по обмотці електромагніту тече дуже великий струм, в результаті сердечник втягується і впливає на механізм відключення автоматичного вимикача.

Расцепители незалежні забезпечують відключення автоматів дистанційно.

Механізми зворотного струму забезпечують відключення автомата при проходженні через нього постійного струму зворотної полярності.

Расцепители мінімального і максимального напруг спрацьовують при досягнення значення напруги певної уставки. Наприклад, якщо встановити уставку мінімальної напруги в 210 вольт, то при зниженні напруги до 210 і менше вольт збій в електропостачанні автомата.

При відключенні автомата утворюється електрична дуга, яка може пошкодити апарат. Для того щоб погасити виниклу дугу в вимикачі передбачено дугогасительноє пристрій.

​Переваги і недоліки банківського кредиту

Устройство, монтаж и ремонт мембранной кровли

Погонажные изделия из дерева и их применение

​Арка из гипсокартона своими руками