Як зробити односхилий дах гаража Дах для гаража може
Двосхилий дах: конструкція і пристрій | ЦарьСтройка.ру
Дах для гаража може мати різну форму. Але серед усіх можливих варіантів односхилий дах є найпростішою і економічною. Для її будівництва використовується мінімум матеріалів, часу. Обсяг робіт невеликий. Чи впорається з такою спорудою цілком під силу навіть недосвідченому людині. Щоб розібратися, як зробити односхилий дах гаража максимально просто і швидко, не буде потрібно довго вникати в будівельні премудрості.
Переваги односхилого типу даху
Односкатка має безліч переваг, завдяки яким є найпопулярнішою при зведенні гаражних будівель:
простота проектування;
нескладний монтаж кроквяної системи;
невеликі витрати через малу кількість матеріалів;
стійкість до сильного вітру;
короткий термін зведення.
Конструкція «односкаткі»
Односхилий дах конструкціяОдноскатная дах конструкція
Як і будь-яка каркасна односхилий дах - це кроквяна система плюс «покрівельний пиріг». Крокви будуть відігравати подвійну роль, виступаючи також і в якості стельових балок, які лежать під ухилом на протилежних стінах коробки. Ухил даху забезпечується різною висотою підпірок. Зазвичай кут нахилу не перевищує 50-60 градусів.
Кроквяна система повинна бути досить міцною для того, щоб чинити опір негоді, тобто вітрі і опадам, витримувати масу покрівлі і вага людей, що піднімаються на дах для огляду або ремонту. Для цього підбирається якісна хвойна деревина достатнього перетину без гнилі і червоточини, з вологістю не більше 22%. Щоб уникнути гниття під можливим впливом вогкості, всю дерев'яну конструкцію потрібно обов'язково обробити антисептичним просоченням, а також протипожежним засобом.
Підготовка до будівництва
Якщо відстань від однієї стіни гаража до іншого, протилежного, більше 5 м, то можливо доведеться застосувати додаткові упори (дивлячись який розмір дошки використовувався для будівництва даху). Якщо просто укласти крокви між двома стінами, при наявності підвищених навантажень утворюється провисання. Конструкція повинна бути міцною.
Балки можуть укладатися в спеціальні гнізда, часто спеціально передбачені для цих цілей при кладці стін. Разбежка між балками в цьому випадку зазвичай становить 0, 9-1 м.