Нова Мода на Дахи Будинків

Як пофарбувати дах будинку

Як пофарбувати дах будинку - будівництво

0

Трава на даху будинку. Що це - данина традиції або нова мода? Всього лише спосіб прикрасити будинок або можливість зробити його тепліше і економічніше?

Дерев'яні будинки з дахами , покритими травою, сприймаються сьогодні як екзотика. Але були часи, коли людство ще не знало сучасних технологій будівництва, житла зводилися примітивні і прості і були по бідності покриті соломою, очеретом, вереском, очеретом ... Якщо заглибитися в праці з етнографії, можна знайти навіть вдома з дахами-полянами - в минулому вони зовсім не були рідкістю. Чому? Чи тільки в бідності справу? І так чи примітивна зелена покрівля, як здається на перший погляд?

Заглянемо, наприклад, в Норвегію. Там подібний спосіб укрити будинок від негоди був колись дуже популярний. Але настав XX століття, індустріальний і технічний прогрес майже повністю витіснив старі зелені дахи, замінивши їх черепицею, бляхою, шифером, пластиком ...

Однак в кінці XX століття ностальгія по живій природі в кам'яних джунглях міст змусила згадати про живі зелені дахи. Знайшлися умільці, які вирішили відродити давню традицію і, як це прийнято говорити, «повернутися до витоків». За справу взялися серйозно. Красиво-то адже воно красиво, але хотілося зрозуміти, у що обійдуться, як довго прослужать живі даху і чи будуть надійно захищати.

Після перших же досліджень і експериментів вчені прийшли до дивних висновків. Мало того, що норвезька трав'яна дах екологічна, вона ще й дешева. А облаштовується досить просто. Дошки покриваються березової корою, поверх укладаються шари торфу, потім засівається трава. З'ясувалося, що трава і торф чудово захищають будинок від вітру і спеки. А взимку торф'яне «ковдру» зберігає тепло не гірше сучасних теплоізоляційних матеріалів. Власник такої покрівлі, раз влаштувавши її, може тільки сміятися над тими, хто вибрав більш сучасні черепицю, шифер або жерсть. В його будинку взимку тепло, влітку прохолодно, а про ремонт можна забути років на 20. Адже берестяна гідроізоляція, прихована під шарами трави і дерну, надійно захищена від перепадів температури і злої негоди. Не дивно, що сьогодні в Норвегії даху-газони знову стрімко стають популярними.

Та й в інших країнах зелень на даху все частіше надихає архітекторів. У XXI столітті слово «екологія» стає все більш значущим. Люди починають всерйоз замислюватися про те, щоб їх діяльність не наносила природі шкоди або хоча б мінімізувала його. А один з найпростіших способів відшкодувати природі віднімають під будинок простір землі - це влаштувати парк або газон на даху.

Будівництво Дахи Будинки

Утеплення Дахів Будинків

Проекти Дахи Будинків

Новая Мода на Крыши Домов

Фото на Даху Будинку