Дахи одноповерхові будинки

Дахи одноповерхових будинківДах складається з несучої частини (крокви, лати) і огороджувальної (покрівля). В одноповерхових будинках і котеджах застосовуються головним чином скатні дахи з різним ухилом в залежності від матеріалу покрівлі.Двосхилий дах найбільш проста в будівництві і надійна в експлуатації. Стік води відбувається за рахунок ухилу скатів.

Крутизна схилів даху залежить від матеріалу покрівлі, кліматичних умов і архітектурного рішення. Більш круті схили влаштовуються для покрівель з штучних матеріалів, що утворюють нещільні шви, а також в районах з великою кількістю атмосферних опадів; в зимовий час на них менше затримується сніг. У районах з сильними вітрами дах краще робити пологішій, так як вона відчуває менший тиск вітру.

Несуча частина даху найчастіше утворюється системою наслонних дерев'яних крокв. Основний елемент - кроквяні ноги. Вони укладаються уздовж ската нижніми кінцями на зовнішні стіни через підкладку у вигляді поздовжнього бруса (мауерлата), прикріпленого до стіни. Верхні кінці кроквяних ніг спираються на балку-прогін, передає навантаження на внутрішні несучі стіни через систему стійок. Загальна стійкість кроквяної системи забезпечується розкосами, підкосами і діагональними зв'язками. Щоб дах не зірвало вітром, крокви закріплюються скрутками з дроту, кінці яких прив'язуються до штирів, що забиваються в стіни.

У будинках з колод або брущатими стінами крокви з'єднуються скобами з другим верхнім вінцем. З метою доступності мауерлатів нижніх кінців крокв для огляду і ремонту їх розташовують на відстані 35-40 см від перекриття. Між кладкою і мауерлат прокладається два шари руберойду. Для підтримки покрівельного покриття по похилими кроквами укладається обрешетка з брусків або дощок; відстань залежить від матеріалу покрівлі.

Для скатних дахів застосовуються покрівельні матеріали двох груп: штучні (глиняна черепиця, цементно-піщана черепиця, етернітових плитки, шифер і ін.) І листові (азбестоцементні листи, чорне і оцинковане залізо, профільовані листи, металочерепиця, ондулін та ін.).

Алюминиевое ограждение

Фото на Даху Будинку

Металева Покрівля для будинка