Опора при травмі ноги. Як вибирати милиці
Опора при травмі ноги. Як вибирати милиці?
Щоб пересуватися за будь-якої серйозної травми ноги, будь то перелом або розрив зв'язок, а також при деяких захворюваннях, потрібні помічники - спеціальні засоби реабілітації: милиці, палиці, ходунки. Як вибрати найзручніші?
Про деякі правила вибору милиць розповідає експерт-консультант магазину медичної техніки Антон Іванов.
Впав, отямився - гіпс. А далі?
Якщо травмована нога - значить, потрібні милиці. Кілька тижнів рухатися без них неможливо. І милиці повинні бути правильними. Помилка може обернутися серйозними проблемами: натертий, ушкодженнями суглобів, запаленням пахв. При переломах ноги найчастіше потрібні пахвові милиці. Що врахувати при їх підборі?
Вы можете быстро и без проблем взять костыли в прокат минск по самой доступной и демократичной цене, без переплат и накруток.
Висота - це перша умова безпеки і зручності користування. Пахвовий валик повинен знаходитися при цьому на 4-5 см нижче пахвової западини, щоб не «висіти» на милицях - інакше з'являться болі під пахвами через тиск на нервові закінчення.
Оскільки основний упор при пересуванні потрібно робити на руки, висота перекладини, за яку, власне, і доводиться триматися, повинна знаходитися трохи вище рівня зап'ястя.
Ясно, що зі зламаною й ногою підеш сам собі купувати милиці, так що того, хто це буде робити для вас, потрібно повідомити, яка довжина вам потрібна. Формула така: зріст мінус 40 см.
Конструкція. Дерев'яні милиці з «постійною висотою» - це вчорашній день. У більшості сучасних моделей передбачена різнорівнева фіксація. Відразу ж після покупки обов'язково відрегулюйте їх по висоті. Для цього треба встати на здорову ногу, надійно спертися на щось, злегка зігнути руки в ліктях, а хтось із близьких повинен буде встановити довжину і висоту опори для рук на зручний рівень. Важливо добре закріпити гвинти, але краще придбати милиці з кнопковими фіксаторами.
Перша допомога при зимових травмах Якщо при травмі дозволена часткова навантаження на ногу і лікар порекомендував «канадки» - тобто милиці з опорою під ліктем, підбирати їх потрібно в присутності самого хворого, тому що манжета такого милиці (ложе, на яке спирається лікоть) повинна перебувати внизу згинають на певну кількість сантиметрів в залежності від зростання. (Наприклад, при зрості 170 см - на 5-7 см нижче ліктя; а при зрості 180 і вище - на 10 см нижче ліктя).
третя нога
У різних ситуаціях для додаткової опори потрібна тростину. Стандартна, зазвичай ми називаємо її палицею, використовується, як правило, після травм; Многоопорная, на кінці якої кілька ніжок, - найчастіше в період реабілітації після інсульту і деяких інших захворювань. Важливі критерії вибору:
Висота. Це може призвести тростину незручна і погіршує стійкість тіла. Її довжина повинна доходити до середини стегна. Однак довжина рук у всіх різна, тому тростину вибирають так: її ручка повинна доходити до зап'ястя при злегка зігнутою в лікті і опущеною вниз руці. Краще купити тростину, регульовану по висоті.
Ручка. Чим більше її діаметр, тим зручніше. Головне, щоб при обхваті не єдналися пальці руки. Ідеально, якщо на ручці є гумова накладка - тростину НЕ буде вислизати з рук.
Нижня насадка у тростини зазвичай гумова - щоб палиця не ковзала. Але, якщо нею доведеться користуватися взимку, купуйте з шипом внизу, це додаткова страховка від падінь.
Ходунки для дорослого
Слизько? Не падати! Як уникнути зимових травм Після важкого інсульту, при запущених артрозах - словом, в ситуаціях, коли пересуватися самостійно важко, використовуються ходунки - пристрої, що полегшують процес ходьби. Існують десятки самих різних моделей, що відрізняються по конструкції, функціональності, вагою і т. Д. Що важливо враховувати при виборі?