Решетування під Металлочерепицу

Яке має бути підстава - лати, для настилу листів металочерепиці. Будемо виходити з того що все крокви в конструкції даху встановлені з кроком 60 сантиметрів і остаточно закріплені. З матеріалів нам знадобляться антисептуванні дошки, при необхідності бруски (так-же антисептуванні) і антиконденсатна плівка.

Якщо в конструкції даху передбачено утеплення (або в майбутньому можливо буде утеплення самого даху), припустимо якщо це мансардний поверх, то обов'язково потрібна плівка, яка оберігатиме від конденсату і від продування кам'яну вату. Якщо-ж горище буде холодний, то плівку стелити не треба, нехай крокви і лати вільно провітрюються.

Плівку настилаємо на крокви, горизонтальними смугами, починаючи з низу даху і з нахлестом приблизно 15 сантиметрів. решетуванняНе треба дуже сильно натягувати плівку, навпаки нехай вона трохи (1-2 см.) Провисає між кроквами. Закріплюємо плівку спадають брусками вздовж крокв, перетин бруска звичайно дорівнює ширині стропіли і товщина не менше 30 мм. Коли таким чином застелена весь скат даху або певна площа, можна приступати до настилу дощок, безпосередньо до яких будуть кріпитися листи металочерепиці. Якщо-ж плівка в конструкції даху не передбачена то горизонтальні дошки обрешітки кріпимо прямо до крокв.

Горизонтальні дошки для обрешітки бажано повинні бути антисептовані, перетин дошки мінімум 25-30 мм. на 100-150 мм. Для цих цілей підходить звичайна дюймовку, але важливо зауважити що всі дошки (крім першої знизу даху) повинні бути однієї товщини, від цього залежить рівність і вид даху. Перша дошка знизу даху повинна бути товщі всіх інших десь на 15 мм.

Першу дошку кріпимо по низу крокв, що-б дошки не крутило, зміцнюємо їх мінімум двома цвяхами або шурупами. Важливо відзначити що крок з яким ми настилаємо дошки повинен обов'язково відповідати кроку хвилі металочерепиці, інакше потім буде неможливо закріпити саму металочерепицю. А так як є різні види металочерепиці, то треба точно знати крок хвилі. Зазвичай крок обрешітки 35 або 40 сантиметрів (в залежності від виду металочерепиці), а Расcтояние від початку першої дошки до середини другої відповідно 30 або 35 сантиметрів.

Крок Риштування під Металлочерепицу

Изготовление Металлочерепицы

Обрешетка под Металлочерепицу

Крок Риштування під Металлочерепицу