Решетування під Металлочерепицу

Яке має бути підстава - лати, для настилу листів металочерепиці. Будемо виходити з того що все крокви в конструкції даху встановлені з кроком 60 сантиметрів і остаточно закріплені. З матеріалів нам знадобляться антисептуванні дошки, при необхідності бруски (так-же антисептуванні) і антиконденсатна плівка.

Якщо в конструкції даху передбачено утеплення (або в майбутньому можливо буде утеплення самого даху), припустимо якщо це мансардний поверх, то обов'язково потрібна плівка, яка оберігатиме від конденсату і від продування кам'яну вату. Якщо-ж горище буде холодний, то плівку стелити не треба, нехай крокви і лати вільно провітрюються.

Плівку настилаємо на крокви, горизонтальними смугами, починаючи з низу даху і з нахлестом приблизно 15 сантиметрів. решетуванняНе треба дуже сильно натягувати плівку, навпаки нехай вона трохи (1-2 см.) Провисає між кроквами. Закріплюємо плівку спадають брусками вздовж крокв, перетин бруска звичайно дорівнює ширині стропіли і товщина не менше 30 мм. Коли таким чином застелена весь скат даху або певна площа, можна приступати до настилу дощок, безпосередньо до яких будуть кріпитися листи металочерепиці. Якщо-ж плівка в конструкції даху не передбачена то горизонтальні дошки обрешітки кріпимо прямо до крокв.

Горизонтальні дошки для обрешітки бажано повинні бути антисептовані, перетин дошки мінімум 25-30 мм. на 100-150 мм. Для цих цілей підходить звичайна дюймовку, але важливо зауважити що всі дошки (крім першої знизу даху) повинні бути однієї товщини, від цього залежить рівність і вид даху. Перша дошка знизу даху повинна бути товщі всіх інших десь на 15 мм.

Першу дошку кріпимо по низу крокв, що-б дошки не крутило, зміцнюємо їх мінімум двома цвяхами або шурупами. Важливо відзначити що крок з яким ми настилаємо дошки повинен обов'язково відповідати кроку хвилі металочерепиці, інакше потім буде неможливо закріпити саму металочерепицю. А так як є різні види металочерепиці, то треба точно знати крок хвилі. Зазвичай крок обрешітки 35 або 40 сантиметрів (в залежності від виду металочерепиці), а Расcтояние від початку першої дошки до середини другої відповідно 30 або 35 сантиметрів.

Крок Риштування під Металлочерепицу

Пленка под Металлочерепицу

Изготовление Металлочерепицы

Обрешетка под Металлочерепицу

Пристрій Риштування під Металлочерепицу

Крок Риштування під Металлочерепицу