Мансардний дах: види конструкції, особливості креслення

будинок мансардаМансарда - це затишний куточок в будинку, який може використовуватися в якості кабінету, більярдної, можна обладнати в ньому спальню або вітальню. Перевага будівництва саме мансардного поверху - це фінансова складова. До того ж ламані геометричні лінії приміщення дозволяють зробити інтер'єр індивідуальним. Перш ніж переходити до внутрішнього оздоблення простору, необхідно визначитися з типом конструкції даху. Улаштування покрівель - це завершальний етап будівництва. Якісно побудована дах забезпечить надійне і комфортне проживання мешканців будинку. Креслення мансардної покрівлі дозволить наочно побачити майбутню конструкцію.

Типи розташування мансарди

сучасний будинокМансарда - це обмежений простір між міжповерховими перекриттями знизу і покрівельними скатами зверху. У відповідністю з обраної формою похилого даху мансарда може бути:

  • симетричною одноповерхової з двосхилим дахом;
  • симетричною одноповерхової з ламаної двосхилим дахом ;
  • асиметричною одноповерхової;
  • асиметричною двоповерхової.

Види конструкції мансардних дахів

Перш ніж приступити до зведення даху, необхідно підібрати найбільш правильну конструкцію. Типові конструкції даху повинні вписуватися в місцеві кліматичні і атмосферні умови. Завдяки правильному вибору, визначається і матеріал для покриття мансардної покрівлі.

Порада!

Якщо в регіоні будівництва будинку часті рвучкі вітри, дах повинна бути низькою, так як висока дуже нестійка до таких навантажень. Якщо часті снігопади - слід вибрати, навпаки, високий дах з найбільш крутими схилами.

Плоскі конструкції покрівлі не рекомендується зводити в житлових будинках. Вони вимагають постійного профілактичного сезонного ремонту. Тому скатний дах буде чудовим вибором. Подібна конструкція витримує різні погодні умови: сніг, дощ, листя і гілки.

односхилий дах

Види стропильних систем

Розрізняють два основних види кроквяних покрівельних систем:

  • висячі;
  • похилі.

Висяча кроквяна покрівельна система

Основне навантаження розподілено між двома несучими опорами - зовнішніми схилами даху мансарди. Несучі кроквяні балки закріплюються за допомогою металевої затягування над підставою кроквяної ферми або внізу.Одін проліт покрівельної кроквяної системи не може перевищувати восьми метрів. Щоб не прогиналися кроквяні ноги необхідно урізати ригелі паралельно затягування. Також додатково зміцнюється конструкція за допомогою монтажу бабок.

висячі крокви похилі крокви односхилий покрівля крокви вальмовиє

Виды металлоконструкций в строительстве – примеры

Конструктивні особливості прибудов Зведення житлової

Мансардний Дах Своїми Руками Фото

Мансардний Дах Конструкція