Двосхилий Дах Своїми Руками

Двосхилий дах будинкуСеред різноманіття видів дахів двосхила по праву вважається найбільш популярною у будівельників приватних будинків і котеджів. Досить нескладна і стійка конструкція, пристосована до різноманітних умов клімату - ось її головні переваги перед іншими видами. Але, не дивлячись на простоту конструкції, підходити до процесу її установки необхідно надзвичайно серйозно, адже монтаж даху будинку - найважливіший і заключний етап його будівництва. Ми розповімо, як встановити кроквяну систему своїми руками, а також ознайомимо вас з особливостями конструкції і її пристроєм. Ви зможете скористатися добіркою докладних фото і відеоматеріалом.

Види двосхилих дахів

будівництво двосхилим дахуДвосхилий або щипцевій дах - це дві прямокутні площини (скати), нахилені під кутом до зовнішніх сторонам стін будинку. Саме завдяки цьому кутку забезпечується безперебійний стік талої води та опадів.

Але на цьому його функції не закінчуються. Величина кута нахилу найчастіше залежить не від архітектурної задумки, а обумовлена певними кліматичними умовами, характерними для регіону, де зводиться житловий будинок. Чим крутіше кут нахилу, тим більш вологий і холодний клімат. Максимально допустима межа величини кута нахилу від 5 до 90 градусів.

Традиційно двосхилі дахи підрозділяються на кілька основних типів:

  • Проста симетрична. Найпопулярніший варіант з огляду на надійності і простоті конструкції. як влаштована дахСаме симетрія дозволяє розподіляти навантаження абсолютно рівномірно між несучими стінами і мауерлат. Матеріал можна вибирати на свій розсуд, незалежно від того, який утеплювач буде використовуватися при будівництві даху. Перетин бруса забезпечує запас несучої здатності. При монтуванні подібного виду даху розпірки і підпори можна встановлювати в будь-якому місці. Крім того, дуже мала ймовірність того, що крокви прогнуться. Але така конструкція теж зовсім не така ідеальна, як могло здатися. Найбільший її недолік - неможливість облаштування повноцінної мансарди, оскільки гострі кути створять глухі нефункціональні зони.

як звести дах монтаж даху Двосхилий дах будинку Двосхилий дах будинку

Побудувати Дах Своїми Руками

Робимо Дах Своїми Руками

Мансардний Дах Своїми Руками