​Розподільний щит на підстанції

Розподільний щит на підстанції 110/35/10 кВ

Розподільний щит призначений для прийому електричної енергії та розподілу її на кілька окремих ліній для живлення одного або декількох споживачів, а також для захисту ліній від аварійних режимів.

Розглянемо основні види електричних розподільних щитів, які застосовуються в електроустановках на прикладі розподільної підстанції 110/35/10 кВ.

Вы можете выбрать и купить надежные и качественные измерительные трансформаторы по самой выгодной и доступной цене, без переплат и накруток.

На підстанції встановлені вакуумні вимикачі 35 кВ, елегазові вимикачі 110 кВ, масляні вимикачі 10 кВ. Для управління даними вимикачами і харчування пристроїв релейного захисту та автоматики необхідний оперативний струм, в даному випадку постійний. Розподіл постійного струму на кілька ліній, тобто в шафи і відсіки захистів і управління, здійснюється щитом постійного струму.

Розподільний щит постійного струму

Щит постійного струму (ЩПТ) приймає постійний струм безпосередньо від джерела живлення - акумуляторної батареї (АБ). Для захисту ліній від короткого замикання або перевантаження в щкаф встановлені автоматичні вимикачі, які крім захисних функцій виконують функції управління, тобто при необхідності ручного включення і відключення окремих ліній. ЩПТ розділений на дві окремі секції, які підключаються до джерела живлення через вступні автомати. Для запобігання знеструмлення однієї з секцій в ЩПТ передбачений секційний автомат, який включається вручну або автоматично роботою АВР (пристрій автоматичного включення резервного живлення).

На лицьовій панелі щита постійного струму розташовані пристрої:

управління: кнопки управління (для автоматичних вимикачів з приводами), ключі для перемикання режимів роботи захистів, контролю ізоляції;

виміру: амперметри для контролю навантаження секцій ЩПТ, рівня заряду АБ, вольтметри для вимірювання напруги секцій і контролю ізоляції;

індикації: світлодіодні лампи для індикації включеного / відключеного положення апаратів щита, а також для індикації роботи АВР, сигналізації наявності замикання на землю.

Для того щоб оперативний персонал, який обслуговує підстанцію, своєчасно виявив несправність передбачена робота центральної светозвуковой сигналізації підстанції (ЦС). Наприклад, при наявності замиканні на землю на панелі ЦС загоряється табло «земля в мережі постійного струму», а при відключенні одного з автоматів - «виклик в ЩПТ».

Розподільний щит власних потреб підстанції

Наступний тип розподільного щита, розташованого на підстанції - щит власних потреб (ЩСН), який призначений для харчування:

зарядного пристрою акумуляторної батареї;

пристроїв зв'язку, ігданіт;

РПН і обдування силових трансформаторів;

обігріву вимикачів 110/35 кВ;

освітлення ОРУ-10/35 кВ;

обігріву, освітлення будівлі ОПУ, АБ, ЗРУ-10кВ та інших виробничих будівель підстанції;

розеток для підключення побутових приладів, інструментів, пристосувань.

Як правило, харчування ЩСН здійснюється через окремі автомати від двох незалежних джерел - трансформаторів власних потреб 10 / 0,4 кВ номінальною потужністю до 250 кВА (в залежності від величини передбачуваного навантаження). Конструктивні особливості шафи ШСН і ЩПТ схожі, тому повторюватися не буду. Відмінні риси ЩСН:

номінальні дані і тип автоматів;

наявність приладів обліку електричної енергії - електролічильників;

замикання на землю призводить до відключення лінії ЩСН, так як нейтрали трансформаторів СН заземлені.

На підстанціях, що живлять споживачів 0,4 кВ, розподільні щити змінного струму розраховані на велику потужність в порівнянні з ЩСН. Харчування даних щитів здійснюється від трансформаторів більшою потужністю (наприклад, 1000 кВА).

Професійні програми реабілітації

​Как правильно выбрать орхидею

Коллектор в системе финансов

Мансардний Дах Конструкція