Пиріг крівлі
Фальцева покрівля - один з найпоширеніших видів покрівлі в наш час. Для такого виду покрівлі використовується алюміній, мідь, оцинкована сталь. Цей тип покрівлі має широке застосування і славиться своєю надійністю і довговічністю. У цій статті ми поговоримо про пирозі крівлі.
Що являє собою пиріг крівлі
Рис.1. Пиріг фальцевой кровліПірог крівлі являє собою складну багатокомпонентну систему, в яку, окрім фактичного покрівельного покриття, входить ще дуже багато частин. Це і лати, і утеплювач і гідроізоляція. В цілому, структура крівлі і справді чимось схожа на пиріг, в якому налічується багато шарів.
Якщо пиріг крівлі організований правильно, це дозволяє уникнути безліч нагальних проблем. Наприклад, появи бурульок, накопичення конденсату під дахом і найбільш гнітючою проблеми - втрати тепла. Мало того - помилка при проектуванні будь-якого «ярусу» пирога значно знизить міцність і довговічність всієї конструкції.
Крім утеплювача, до складу пирога крівлі входять різні плівки і мембрани, потрібні для паро-, вітро-, гідроізоляції. Величезне значення при проектуванні пирога крівлі має правильно організована вентиляція. Головним її завданням вважається виведення надлишків вологи. Для того щоб волога виводилася через мембрани в вентиляцію, потрібно під час монтажу залишити кілька легких зазорів. З цим чудово справляється дерев'яні лати, без якої немислима фальцева покрівля.
Решетування крівлі
Для будь-якого виду крівлі необхідно встановити спеціальну дерев'яну обрешітку. Її роблять суцільний, так і розріджена. Основними матеріалами виготовлення є бруси і дошки, покладені перпендикулярно кроквяних ніг. Як суцільний настил вважається можливим застосування деревно-стружкової плити, а також шпунтованих або обрізних рейок.
Перед монтажем обрешітки для крівлі укладають карнизний підлогу і обшивають фронтонні свеси спеціальної будівельної дошкою. Обрешітку кріплять до дерев'яних кроквах болтами і цвяхами.
Рис.2. Установка обрешітки крівлі
Під час монтажу покрівлі до решетування пред'являються особливі вимоги. В першу чергу, вона повинна витримати навантаження покрівельного матеріалу. Крім того серед вимог можна виділити наступні:
1. Всі елементи обрешітки повинні бути міцно зафіксовані на несучих системах.
2. Стики брусків, жердин і дощок повинні розташовуватися над кроквами. Відстані між деталями розрідженій обрешітки крівлі повинні відповідати розмічувальні шаблони.