Як оформити побудований будинок у власність.

До оформлення в Росреестра права власності на будинок, нерухомістю не можна розпоряджатися на свій розсуд. Ви не можете продати або подарувати її, заповідати, застрахувати, здати в оренду, використовувати як заставне забезпечення при оформленні іпотеки. Також можливі складнощі з проведенням в житло газу, електрики, телефонної лінії. Прописатися в неузаконена будинку теж не вийде. Прочитавши статтю, ви дізнаєтеся, як оформити побудований будинок у власність.

Вы можете быстро и без проблем оформить недвижимость на собственность ссылка подскажет оптимальный вариант для решения задачи по самой выгодной и демократичной цене.

З 1 січня 2017 року діє закон № 218. У ньому йдеться про формування Єдиного державного реєстру нерухомості, який об'єднує відомості ЕГРП (Єдиного державного реєстру прав на нерухомість) і ГКН (Державного кадастру нерухомості). Тому після проведення необхідних процедур для оформлення права власності на будинок власник отримує виписку з Єдиного державного реєстру нерухомості.

Різниця між приватним і дачним будинками

Об'єкт індивідуального житлового будівництва - це окрема будівля висотою до 3 поверхів, де може проживати одна сім'я. Земля під ІЖС виділяється виключно в населених пунктах. Ділянка повинна бути у власності власника будинку. До старту будівництва треба одержати дозвіл на зведення нерухомості у відповідних органах. Після введення об'єкта в експлуатацію власник може прописатися в будинку. В СНТ - садівничих некомерційних товариствах - згідно 17 пункту 51 статті Містобудівного кодексу РФ можна будувати житло без отримання на це дозволу. Прописатися в дачному будиночку можна.

Оформлення будинку по «дачної амністії»

28 лютого 2018 року президент РФ Володимир Путін підписав закон про продовження «дачної амністії» ще на два роки - до 1 березня 2020. Документ допомагає узаконити ІЖС або дачний будиночок без довідки про введення об'єкта в експлуатацію. Але це можна зробити тільки маючи кадастровий паспорт. Цей документ підтверджує факт наявності будинку. Щоб оформити паспорт, в Росреестр або МФЦ потрібно подати пакет документів. Уникнути процедури можуть власники дачних будиночків - їм для оформлення права власності достатньо заповнити бланк декларації, описавши будівлю. На цій підставі будинок вносять в кадастр і реєструють право власності.

Як отримати кадастровий паспорт

У пакет необхідних документів входять:

цивільний паспорт і заяву власника землі про реєстрацію прав на нерухомість;

квитанція про оплату державного мита;

техплан будови;

правовстановлюючий документ - договір приватизації, купівлі-продажу, свідоцтво про спадщину.

Що треба для реєстрації права власності на будинок

Якщо земля у власності, ви побудували будинок і хочете оформити права на нього, підготуйте три документа. Перший - підтверджує факт будівництва: технічний або кадастровий паспорт для житлового будинку та заповнена декларація для дачної будівлі. Другий і третій - кадастровий паспорт і документ про право власності на землю. Після проходження держреєстрації власник отримує виписку з ЕГРН із зазначенням статусу нерухомості.

Отримане свідоцтво не страхує від звинувачень в «самозахоплення» земельної ділянки, якщо відсутня межовий план, а також від визнання будівлі самобудом, якщо при його зведенні порушені містобудівні норми.

Що робити, якщо не оформлена у власність земля

Треба звернутися до адміністрації з проханням про виділення землі для зведення житлової нерухомості або ведення господарства. Представники виконавчої влади розглядають заявку близько 30 днів, після видають акт виділення ділянки. Довідка надається в Росреестр для реєстрації власності, потім оформляється споруда. Якщо є суперечки про межі ділянки, потрібно оформити межовий паспорт. Для цього господарі сусідніх ділянок у встановлений законом термін до 12 місяців повинні підписувати акт про погодження позначення меж. В іншому випадку ця процедура проводиться через суд.

Які види полотенцесушителей бувають

Допомога в лікуванні алкоголізму

Вантажоперевезення в інше місто

Особенности подготовки стен к покраске

Як Правильно Зміцнювати Металочерепіцу