ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА І ЦЕНТРАЛЬНА СУБКАРПАТІЯ

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА І ЦЕНТРАЛЬНА СУБКАРПАТІЯ та Покуття

Мальовничий регіон Підкарпаття, що розкинувся на схід від Карпатських гір, і регіон Покуття, розташований ще далі на сході, відносяться до найбільш густонаселених частинах України. Середня щільність населення в цих регіонах наближається до 220 осіб (в тому числі 80 сільських жителів) на кв. Км. Центральна Підкарпатська область з її головним містом Івано-Франківськ (раніше Станиславів) та Покуття з її головним містом Коломия, також є одними з найбільш етнічно однорідних регіонів в Україні, причому етнічні українці становлять більше 90% населення (більше 97% в Покуція), а росіяни, поляки і євреї представляють найчисленніші національні меншини. У середні століття ці регіони становили центр Галицького князівства на Київській Русі, а потім і в Галицько-Волинській державі.

Самые важные и интересные события в городе и области собраны на портале ивано-франковцы и доступны в любое удобное для Вас время бесплатно и без регистрации.

Прикарпатті. Фізико-географічний регіон, розташований між Карпатськими горами на південному заході, Покутсько-Бесарабської височиною на сході, Подільської височиною з її субрегіоном, Опілской височиною на північному сході і Плато Розточчя на півночі. На північний захід Підкарпатті переходить в Сіанскую низовина. Протяжність Підкарпаття (без урахування Сіанской низовини) становить 250 км; ширина варіюється від 30 км на південному сході до 60 км на північному заході, для приблизною площею 10 000 кв. Підкарпатті займає приблизно п'яту частину історичних регіонів Галичини і Буковини і налічує близько 1,4 мільйона чоловік. Міста в передгір'ях Карпат, як правило, невеликі. Великі міста розташовані на деякій відстані від Карпат: Самбір, Дрогобич, Стрий, Калуш, Івано-Франківськ, Коломия та Чернівці. Всі великі міста довгий час володіли адміністративними, торговими і промисловими функціями. Історичне вплив деяких міст як українських культурно-освітніх центрів простягалося далеко за межі їх безпосередніх областей.

ФАУНА УКРАИНЫ И ОХРАНА ЖИВОТНЫХ В КИЕВЕ

​ПРИЧИНЫ ВОЗНИКНОВЕНИЯ ПРОТЕЧЕК НА БАЛКОНЕ

ЖИТОМИР: АРХИТЕКТУРНАЯ СТОЛИЦА ШНАПСА

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА І ЦЕНТРАЛЬНА СУБКАРПАТІЯ