Дриль або перфоратор? Переваги і недоліки
Дриль або перфоратор? Переваги і недоліки.
Дриль можна назвати найпоширенішим і універсальним будівельним електричним інструментом, так само як і перфоратор - незамінний помічник під час ремонту та будівництва. Механізм цих інструментів схожий, але вони працюють по-різному. Тому перед покупкою дрилі і перфоратора необхідно розібратися, в чому плюси кожного з них, і з якою роботою вони краще впораються. Розберемо переваги і недоліки обох інструментів.
Выбрать и купить надежный и качественный ударный перфоратор Вы можете благодаря https://etool.com.ua/g5563112-perforatory по самой выгодной и доступной цене, без накруток и переплат.
Отже, розберемося, що собою являє дриль. Що стосується можливостей, будь-яка сучасна дриль може:
робити отвори в металі, дереві, пластику
свердлити цегляну кладку. Особливо швидко - в «ударному» режимі.
працювати з саморізами, шурупами, гвинтами, - вивертати їх і загортати. Для використання цієї функції потрібно вставити замість свердла шлицевую або хрестову насадки. Будь-яка дриль впорається з цим завданням на ура (в режимі «без удару»).
Перфоратор ж, крім перерахованого вище, вміє:
свердлити армований бетон і камінь, тобто матеріали підвищеної міцності
довбати - самими різними зубилами. Ця функція допоможе проштробити жолоб в стіні або підлозі або організувати невеликий пролом. Є, до речі, перфоратори, які працюють аналогічно відбійних молотків. У них можна взагалі залишити тільки ударну роботу, а обертання відключити.
Відмінність розглянутих нами пристроїв також в принципі їх роботи. Коли ударну дриль впирається в стіну, вона починає скакати по зубах храповика. Сила удару відносно мала, віддача - навпаки, велика. Свердлити камінь або бетон дуже важко - потрібно багато зусиль. Все це - головні недоліки дрилі. До того ж, при безперервній роботі дриля з свердління чогось твердого, зуби храповиків досить швидко зношуються.
У той же час, ймовірно, найбільш значним плюсом дрилі є її ціна - перфоратор стоїть на порядок більше. Свердла для ударного дриля теж коштують дешевше, ніж бури перфоратора. А компактний розмір дозволяє підібратися навіть в важкодоступне місце.
У перфоратора механізм роботи відрізняється від внутрішнього устрою дрилі і перераховані вище недоліки до нього не відносяться. Не будемо вдаватися в найдрібніші деталі, і відзначимо переваги перфоратора. По-перше, даний інструмент прослужить довго, це серйозна покупка «на століття». По-друге, тільки перфоратор подужає дуже тверді матеріали і поверхні. По-третє, цей пристрій працює дійсно швидко і з завданнями дрилі справляється в рази швидше. По-четверте, віддача менше.
При перерахуванні плюсів перфоратора може виникнути питання, чи варто тоді взагалі купувати дриль? Варто! Адже є у перфоратора, зрозуміло, і недоліки, і обмеження щодо використання.
Бур перфоратора кріпиться в патроні особливим чином через сильні навантажень, тому використовувати звичайні свердла малого діаметра тут не вийде без перехідника. Але цей пристрій сильно подовжує конструкцію перфоратора, і використовувати його для задач звичайної дрилі (наприклад, просвердлити маленький отвір в невеликому дерев'яному бруску) стає зовсім складно і незручно. Чи не вийде і використовувати перфоратор як шуруповерт - він для таких цілей занадто неповороткий.
Підводячи підсумок, варто сказати, що при виборі інструменту необхідно як слід продумати, з чим доведеться працювати. Якщо потрібен інструмент для дерева, металу, цегли, то дриль стане вашим вірним помічником. А в разі, якщо мають бути постійні роботи з особливо твердих поверхнях, то доречно розоритися на хороший перфоратор.