Горищне приміщення з частковими скатами
Мансарда - це простір, що знаходиться між дахом, зовнішніми стінами і перекриттям верхнього поверху. Іншими словами, це горищне приміщення з частковими або повними похилими схилами. Тому існує кілька схем, завдяки яким можливо перетворити горище будинку в житлове приміщення.
Схема мансардного даху складається із сукупності простих геометричних фігур, що дає більш наочне уявлення про механізми розподілу навантажень, сполучних і підпірних елементах. Слідчо, є кілька варіантів пристрою кроквяної конструкції мансарди.
Підпора підстави висячих і наслонних крокв на мауерлат
Існують два типи розрахунку мансарди для підпокрівельних приміщень, з вертикальними і скошеними стінами. Останні мають перевагу, так як розташовані на скошених стінах вікна пропускають на 40% більше природного світла, ніж вертикальні, що робить такі приміщення вельми комфортними для перебування в будь-який час року.
Фахівці рекомендують вибирати для розрахунку даху мансарди легкі і міцні матеріали. Адже фактично він є додатковими, і дає додаткове навантаження на стіни і фундамент. Як показує практика, для влаштування мансардного даху, і пристрої в ній повноцінного житлового приміщення, на рубані зрубі з колоди, лучще застосовувати обрізний матеріал следушіх сеченій.Для пристрої стояків і крокв брус 100 * 100, для балок перекриття мансарди (стельові) брус 150 * 100мм.
Двосхилий (двухскатная, щипцевій) - різновид форм дахів з двома похилими схилами від коника до зовнішніх стін. Дана форма є найпоширенішою і найпрактичнішою з точки зору вартості, ефективності і зовнішнього вигляду. Спирається крокв відбувається один на одного, а їх пари з'єднуються латами. Стіни з торцевого боку такого даху, мають трикутну форму, і називаються фронтонами (щипцями). Найчастіше під даним видом покрівлі влаштовується горищне приміщення, що освітлюється за допомогою невеликих фронтонних вікон.
Якщо необхідність чистки даху вже назріла, варто все - таки перед тим як братися за справу, подивитися на погоду і час доби за вікном. Увечері, коли на вулиці темно, виконувати чистку даху вкрай не рекомендується - погане освітлення сильно підвищує ризик травматизму. Краще відкласти роботу з очищення даху на інший день і якщо на вулиці сильний вітер, снігопад або мете заметіль - всі ці явища здатні ускладнити процес виконання робіт на висоті, зробивши його небезпечним. Чи не найкращий вибір для чищення даху і день, коли на вулиці ожеледь - разом з вулицями обледеніє і дах, так, що втриматися на ній буде дуже складно.