Як зберегти або втратити гроші за допомогою договору оренди квартири

Як зберегти або втратити гроші за допомогою договору оренди квартири

При зніманні житла ризикує кожна зі сторін. Як правило, власник, щоб застрахувати своє майно від можливого збитку, виступає ініціатором укладення договору оренди квартири. А орендарю не варто поспішати підписувати документ, не вивчивши його уважно.

К Вашим услугам аренда квартир одесса от владельцев с реальными фото, подробным описанием по самой выгодной и доступной цене, без переплат.

Для початку необхідно перевірити написання адреси і предмета угоди. Якщо здається квартира, то в договорі має фігурувати саме квартира, а не кімната. Також обов'язково прописується площа об'єкта.

доля депозиту

Майбутнім квартирантам цікава і така позиція в документі як депозит - платіж, що дорівнює місячній ставці оренди квартири і призначений для покриття форсмажорних шкоди власника. У договорі має бути зазначено, в яких конкретних ситуаціях ця сума залишається у господаря. Так, наприклад, депозит не повертається при псуванні майна - квартиронаймач відшкодовує збитки. Однак у випадках, коли мешканці з'їжджають раніше зазначеного в договорі терміну, вони мають право розраховувати на повернення цих коштів. Тому в договорі краще прописати, що навіть при достроковому його розірванні власник зобов'язується повернути депозит.

Хто за що платить?

Підводні камені договору оренди

Один з найважливіших пунктів у договорі - оплата. Мова йде не тільки про щомісячне орендному платежі, але також і про комунальні витрати. Хто буде платити за газ, воду та світло, обговорюється окремо і записується в документі. Інакше квартирант без свого відома може отримати додаткове фінансове навантаження. Обумовлюються і терміни платежів.

При оренді квартири без посередників боку іноді домовляються на словах про терміни платежів, які зазвичай випадають на перші числа місяця. Але якщо, наприклад, мешканцю зручніше платити після отримання зарплати, власник може піти йому назустріч. Подібні деталі в договір обов'язково вносяться.

Точки над i

Оренда квартири без негативних наслідків для обох сторін можлива, якщо спірні питання обговорити заздалегідь. Квартиранта не завадить позначити в договорі право на проживання в квартирі інших людей (включаючи прийом гостей), а також на утримання домашніх тварин. Навіть якщо мешканець зараз збирається жити один, в майбутньому ситуація може змінитися.

Потрібно вказати термін дії договору оренди квартири. Згідно із законом максимальний термін найму - 5 років. У тому випадку якщо часовий відрізок не встановлено, за законом договір автоматично визнається укладеним на 5 років.

Зауважимо, що розірвати договір достроково можна в судовому порядку або попередивши власника за 3 місяці до виїзду з квартири. Але краще заздалегідь домовитися про те, що про намір покинути квартиру досить повідомити за місяць.

​Як оплатити за допомогою електронного чека готель

На что стоит обратить внимание при выборе хорошего адвоката

Нужна ли гидроизоляция под металлочерепицу холодной крыши