Історична довідка про Одеський регіон
У 14 столітті їм управляли генуезці (і перейменували в Монкастро), і якийсь час в 15 столітті входив до складу Молдавського князівства. 1484 року місто було захоплене турками і в 1503 році перейменований в Аккерман (Біла Скеля). У 1812 році він перейшов під владу російських; з 1918 по 1940 рік він належав Румунії і називався Cetatea Alba. У 1940 році він став частиною СРСР; в 1944 році він був перейменований в Білгород-Дністровський. Між двома світовими війнами місто було центром українського культурного життя на півдні Бессарабії. Архітектурні пам'ятники Білгорода-Дністровського включають в себе добре збережену фортеця-фортеця (побудовану майстром Федорко в 1438-54 роках) з 26 баштами, 4 воротами і цитаделлю, стіни якої мають довжину майже 2 км ...
Самые важные интересные события в городе Одесса собраны на портале odessa-future.com.ua и доступны в любое удобное для Вас время бесплатно и без регистрации.
БЕССАРАБІЯ. Область обмежена середнім і нижнім річками Дністер на півночі і сході, рікою Прут на заході і гирлом річки Дунай і Чорного моря на півдні. До початку 19 століття назва Бессарабія відносилося тільки до південної частини Бессарабії; пізніше він був використаний для всього регіону. Сьогодні Бессарабія є частиною Молдови, за винятком північної частини (Хотинська область) і південній частині (Білгород-Дністровський район), які заселені українцями і складають 14 400 кв. Км території України. Завдяки своєму розташуванню між Україною і Румунією, а також між Польщею і Балканами, Бессарабія завжди служила маршрутом між заходом і сходом. Цей факт вплинув на його історію і склад населення. Південна Бессарабія стратегічно важлива, як він контролює гирлі річки Дунай і вихід до Чорного моря. Сьогодні цей регіон розташований в Одеській області на південно-західному краю України.
Кілія. Місто (2011 р, населення 20 829 осіб), річковий порт на півдні Бессарабії і районний центр в Одеській області, розташований на лівому березі річки Дунай в 40 км від Чорного моря. Вперше він був згаданий в кінці 7-го століття до нашої ери як грецький поліс Лікостомо. Кілія належала Київській Русі з 10-го століття нашої ери і Князівство Галицько-Волинське з початку 13-го століття. Через свою комерційної важливості і стратегічного розташування в дельті, він був об'єктом завоювання, і з 14-го століття він був обложений і переходив з рук в руки багато разів, поки він не потрапив в руки Туреччині в 1484 році. Як турецького порту, Кілія була розграбована козаками на чолі з Григорієм Лободою і Северином Наливайком (1594-5), Іваном Сулима (тисяча шістсот тридцять п'ять) і Семеном Палієм (одна тисяча шістсот дев'яносто три). Формально поступився Російської імперії в 1812 році.