​Схема підключення та принцип роботи імпульсного реле

Імпульсні реле для управління освітленням і їх використання. Часто не вистачає одного вимикача для управління освітленням, наприклад, коли потрібно включити світло на початку довгого коридору і вимкнути його, коли ви дійдете до кінця. Це реалізується шляхом установки прохідних вимикачів, досить просто, потрібно лише прокласти трижильний кабель між ними. Вы можете заказать и купить импульсное реле по самой выгодной и не дорогой цене, без накруток и переплат.

А ось якщо потрібно реалізувати управління освітленням з більшої кількості місць, виникають складнощі з прокладкою проводів до перехресним вимикачів, їх з'єднанні ... Набагато простіше використовувати особливе реле в подібних схемах. У цій статті ми розглянемо, що таке імпульсна реле і як з ним працювати.

Звичайні реле працюють просто, коли напруга подано на котушку - контакти замикаються (або розмикаються), коли немає - повертаються в початкове положення. В імпульсних реле, або як їх ще називають - бістабільних - інша справа. Коли на реле подають імпульс напруги, воно включається, коли подають наступний імпульс - вимикається.

Звичайні бістабільні реле використовуються в автоматиці і охоронних системах, при подачі імпульсу однієї полярності - якір реле переходить в одне положення, замикаючи пару контактів, а при подачі імпульсу зворотної полярності відбувається зворотний процес - якір переходить в протилежну сторону, перемикаючи контакти.

Імпульсні реле бувають:

електронними, в них встановлена плата з мікро контролером і силовий напівпровідниковий ключ - симистор.

Електромагнітними - в них встановлена електромагнітна котушка і механізм переключення реле.

Принцип роботи

Імпульсні реле для управління освітленням працюють в ланцюгах змінного струму напругою 220В. В першу чергу його використовують для реалізації схеми управління освітленням з різних місць. Для початку розглянемо, як це роблять без реле - за допомогою прохідних і перехресних вимикачів.

Головним недоліком таких схем є велика кількість кабелів, яке необхідно для її реалізації, а також непростий монтаж.

Щоб вирішити цю проблему можна використовувати імпульсну реле. Звичайне реле будь-якого типу включено, коли на його котушку подано напругу, а для імпульсного досить короткочасної подачі напруги, тобто імпульс.

​Стилі вікон- як зробити правильний вибір

Металлочерепица от Производителя

Погонажные изделия из дерева и их применение

Технология монтажа гипсокартонных потолков.

​Преимущества и недостатки полусухой стяжки пола