Культурна столиця України
КИЇВ. Історична та нинішня політична, релігійна, наукова та культурна столиця України. Це також найбільше місто (2017 р. - 2931347) в Україні (з площею 847,66 кв. Км), одним з найбільших промислових центрів, фінансовим центром і важливим транспортно-комунікаційним вузлом. За даними Першої хроніки Русь, засновниками Києва були брати Кий, Щек і Хорив, керівники слов'янського племені поляків, і місто було названо на честь старшого, Кия. Згідно з радянською історіографією, Київ був заснований у другій половині 5-го, або початку 6-го століття, а в 1982 році офіційно відзначається його 1500-річчя.
Самые важные и главные события в городе Киеве и области собраны на портале kyiv-future.com.ua/uk и доступны в удобное для Вас время бесплатно и без регистрации.
Протягом століть верхнє місто (Старокиївська гора) було головним чином адміністративним, військовим і культурним центром, а більш густонаселене нижнє місто (Поділ) було головним чином комерційним і виробничим районом, багато магазинів, торгових кварталів і іноземних анклавів. . У кінці XVIII століття Київ все ще складався з трьох окремих, укріплених і забудованих населених пунктів: Поділ, що мав власну міську раду; укріплений верхній (старий) місто, де мешкав митрополит; і Печерськ, навколо Києво-Печерського монастиря і Київської печерської фортеці, де були засновані російські військові та цивільні органи влади з 1711 року.
БІЛА ЦЕРКВА. Місто (2017 поп 208,192); районний центр Київської області, розташований на річці Рос, в 87 км на південь від Києва. Він був побудований на місці Юріїва, укріпленого міста, заснованого Ярославом Мудрим у 1032 році, що служило частиною південної лінії укріплень, що захищали Київську Русь від набігів кочових племен. Місто пережило численні напади куманів та інших кочівників і було спустошене під час монгольської навали в середині 13 століття. Його реконструкція почалася лише після того, як руські воїни на чолі з князем Юрієм Слуцьким розбили монголів на річці Роток в 1311 році. Місто було перейменовано в Білу Церкву після залишків білокам'яної церкви, збудованої в Юр'єєві в 1050 році Ярсалавом Мудрим. У 1960-х рр. Біла Церква разом з Київською областю перейшла під владу Литви. У 1550-х роках там був побудований укріплений замок. Під литовським, а згодом і польським правлінням, Біла Церква була важливим окружним центром і вважалася важливим оборонним пунктом проти татар. У 1589 році місто отримало Магдебурзьке право. Під час козацько-польської війни 1648-54 рр. Біла Церква стала резиденцією козацького полку. У 1651 році Богдан Хмельницький підписав у таборі біля міста Білу Церкву з поляками. У 1702 році Біла Церква була центром антипольського повстання на чолі з Семеном Палієм, а пізніше в 18 столітті місто активно залучалося до гайдамакських повстань, включаючи повстання Коліївщини