Чистка сажі печі та димаря.

Використовувані печі в заміських будинках і дачах для нагріву води та опалення завжди припускають певні заходи по їх правильної очищення. Це дозволить продовжити термін експлуатації печі, а також забезпечить безпеку будівлі.

Чистка димоходу від сажі - це дуже відповідальний процес. Трубу потрібно не тільки позбавити від накопиченої на стінках сажі, а й перевірити прохідність каналу і виключити присутність зайвих предметів та інших перешкод для вільного проходження диму по трубі.

Вы можете купить эффективное и проверенное средство от сажи для чистки печей по самой выгодной и доступной цене, без переплат и накруток.

Необхідність в чищенні димаря

В першу чергу така необхідність виникає, якщо димохід забитий сажею. Це загрожує тим, що продукти горіння не можуть вільно вийти на поверхню, тим самим вони будуть отруювати повітря в будинку або лазні.

Незважаючи на те, що термін експлуатації пічного димоходу становить понад 10 років, термін служби забрудненого димоходу істотно знижується. Весь накопичився сміття і спрессовавшаяся «шуба» з сажі скорочує просвіт, що значно перешкоджає не тільки виходу продуктів горіння, а й ускладнює прогрівання стінок.

У цьому випадку коефіцієнт корисної дії і сама тяга падають, а це, в свою чергу, може привести до підвищення витрат на опалення та нагрівання води. Крім того, сажа є дуже небезпечною: вона може самозайматися, причому її горіння буде відбуватися при дуже високій температурі - більш ніж тисяча градусів. В результаті всіх цих факторів стінки димоходу почнуть руйнуватися, з'являться тріщини, через які в житлове приміщення можуть потрапляти іскри. Це може призвести до займання приміщення.

чистимо димохід

Крім перерахованих вище факторів необхідності періодичної чистки труби від сажі, є ряд моментів, на які варто звернути увагу:

Пічні канали можуть засмічуватись при використанні в якості топки побутового сміття: пакетів, пластикових пляшок, плівки, ганчірок. Таке сміття утворює дуже багато сажі.

При сезонної експлуатації пічного опалення та топки в лазні, димар може забиватися павутиною, в ньому можуть звити гнізда птахи - ці чинники також впливають на потрапляння продуктів горіння в приміщення.

Для того щоб запобігти таким явищам, необхідно регулярно перевіряти і прочищати димохід і чистити піч від сажі. Досить виконувати профілактичну чистку двічі на рік. Але не варто сподіватися на ці рекомендації, так як регулярність обслуговування димоходу буде залежати від конструкції самої печі, від якісних матеріалів і самого палива.

Як прочистити піч

Піч не так швидко і сильно «обростає» сажею, як сам димар. Це обумовлено тим, що коли в бункері згоряють дрова чи вугілля, йде постійний рух, тому сажа не встигає накопичитися. Коли виникає необхідність затопити піч, в неї закладаються дрова чи вугілля, вони періодично перевертаються за допомогою довгого металевого прута або кочерги, потім з печі забирається зола. Всі ці дії і спрямовані на те, щоб утримувати піч в чистоті.

Зрідка крім стандартної очищення печі від сажі, виникає необхідність в більш глибокої профілактичної чищення: обробки колосникових грат, очищення внутрішніх стінок, а також вхід і вихід в сам димар. Всі ці профілактичні заходи необхідно виконувати тільки після того, як буде очищений димар. В іншому випадку, в піч може насипати дуже багато сміття.

Двускатная крыша дома

Вес Металлочерепицы

Лист Металлочерепицы